__front_thumb_art-inkubator_luty_2013_-_4.jpg

Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości

      Nowoczesne pracownie artystyczne, zaawansowane laboratoria komputerowe oraz studio obróbki dźwięku i obrazu, to tylko część wyposażenia Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości, który powstał w Bielawie. Na inwestycję wartą 10 mln zł miasto pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej i budżetu państwa w wysokości około 5 mln zł.

      - Jest to nowatorski i zarazem niezwykle ważny dla Bielawy projekt. Nie tylko przyczyni się do rozwoju kultury i sztuki w naszym mieście, ale także dzięki multimediom i nowoczesnej technologii, rozbudzi kreatywność u młodych ludzi – ocenia burmistrz Ryszard Dźwiniel.
Fundusze unijne miasto przeznaczyło na wyposażenie pracowni, ale także na modernizację zabytkowego budynku przy ulicy Piastowskiej 19. Niegdyś był on siedzibą administracji zakładu włókienniczego „Bielbaw”, a teraz dzięki śmiałym pomysłom zyska nowe życie. Art-Inkubator stanie się idealnym miejscem dla artystów, grafików, fotografów lub filmowców, czyli po prostu dla ludzi z pasją. Ciekawą propozycją jest również sala prób muzycznych, pracownia ceramiki i klub poetycki.

Projekt jest swoistą platformą łączącą różne środowiska artystyczne, wspierającą młodych twórców i jednocześnie miejscem, które będzie promować efekty ich pracy.
Pozyskanie środków unijnych na Art-Inkubator to kolejny sukces, jaki miasto zanotowało w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej Bielawa zdobyła pieniądze w wysokości 4,2 mln zł, na trwającą obecnie budowę Inkubatora Przedsiębiorczości. Bielawa stara się bowiem w sposób zrównoważony rozwijać poszczególne obszary działalności miasta.
  Art-Inkubatorem zarządza Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego. Osoby zainteresowane kwestią Art-Inkubatora, mogą kontaktować się ze spółką BARL – ul. Wolności 57, tel. 74 645 64 00.

Wideo zamieszczone dzięki uprzejmości Telewizji Sudeckiej