herb.jpg

NFOŚiGW - Ekomodernizacja SP10

"Dziesiątka" coraz ładniejsza

04/07/2013 13:54, autor: Rzecznik - Łukasz Masyk

Widać już efekt remontu, który od kilku tygodni prowadzony jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie. Budynek nabiera koloru i już niemal w całości prezentuje się doskonale.

Wykonanie remontu obiektu współfinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przyznał miastu dotację w wysokości 750 tys. złotych. Dodatkowo NFOŚiGW udzielił Bielawie pożyczki na preferencyjnych warunkach w wysokości 1 mln złotych.
Obecnie wraz z termomodernizacją szkoły odbywa się wymiana oświetlenia na energooszczędne. Natomiast za kilka dni rozpocznie się modernizacja sieci cieplnej, montaż regulatorów temperatury, a także wymiana instalacji ciepłej wody.

Wszystkie prace na terenie „dziesiątki” mają się zakończyć w sierpniu, czyli przed pierwszym dzwonkiem na lekcje w nowym roku szkolnym. Dzięki inwestycji szkoła nie tylko zyska nowy wygląd, ale również zaoszczędzi na kosztach ogrzewania i energii elektrycznej. Przede wszystkim jednak poprawią się warunki do nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 10.

"Dziesiątka" jak nowa

08/10/2013 11:11, autor: Rzecznik - Łukasz Masyk

Jest ładna i kolorowa – tak mówią o swojej podstawówce uczniowie bielawskiej Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi. Mają powody do zadowolenia ponieważ przed kilkoma dniami zakończył się remont budynku, który kosztował 1,6 mln złotych.

Efekty modernizacji są duże, a najbardziej zauważalną zmianą jest oczywiście nowa elewacja, która stała się wizytówką „dziesiątki”. Budynek nie tylko nabrał pięknych barw, ale dzięki termomodernizacji, wymianie instalacji centralnego ogrzewania  i pomp obiegowych oraz zamontowaniu termostatów, stał się również znacznie tańszy w utrzymaniu. Na poprawę rachunku ekonomicznego będzie miała także wpływ wymiana oświetlenia na energooszczędne. W sumie na terenie szkoły zamontowano blisko 500 nowych, energooszczędnych żarówek.

Inwestycję współfinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przyznał miastu dotację w wysokości 687 tys. złotych. Dodatkowo NFOŚiGW udzielił Bielawie pożyczki na preferencyjnych warunkach w wysokości 916 tys. złotych.

Tegoroczna modernizacja była kontynuacją prac realizowanych od kilku lat na terenie Szkoły Podstawowej nr 10. Wcześniej miasto wybudowało boiska, plac zabaw oraz wymieniło okna i drzwi. Ponadto remontu doczekała się sala gimnastyczna, na której nie tylko odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego, ale również spotkania drugoligowej siatkarskiej drużyny Bielawianki-Bester.

Mówiąc o modernizacjach warto dodać, że w ciągu ostatnich 6. lat Bielawa zainwestowała w miejskie szkoły i przedszkola ponad 22 mln zł. W większości pieniądze przeznaczone na rozwój oświaty pochodzą z Unii Europejskiej i budżetu państwa. Wartość pozyskanych funduszy sięga 17 mln zł, co stanowi 80% kosztów wszystkich modernizacji i remontów.