ace rico - koreańskie przedsiębiorstwo.jpg

Bielawa - dolina biznesu

        Bielawa to ambitne i pełne pomysłów miasto. Dynamicznie zmieniamy jego oblicze – z miasta przemysłu włókienniczego na miasto, którego siłą jest zróżnicowana przedsiębiorczość.
Bielawa cały czas stara się przyciągać do siebie zewnętrznych inwestorów, ponieważ posiada  idealne tereny dla małych, średnich i dużych firm. Potencjalny inwestor ma więc do dyspozycji m.in. tereny objęte Podstrefą Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Grunwaldzkiej.

Nastawieni na sukces

        Co ważne na obszarze położonym wewnątrz nowej części obwodnicy (Aleja Jana Pawła II), realizujemy koncepcję Bielawskiego Parku Przemysłowego. Uzupełnienie dla strefy ekonomicznej i parku przemysłowego stanowi Inkubator Przedsiębiorczości (ul. Wolności 24), który jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które myślą o założeniu biznesu, a nie dysponują własnym lokalem i znacznym budżetem.  Z pewnością już niedługo będzie to prężnie działający ośrodek, który spowoduje większe ożywienie i rozwój Bielawy pod kątem gospodarczym. Poniżej zdjęcie budynku przyszłego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Nowoczesne technologie

        Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się zainwestować w Bielawie może liczyć na otwartość władz miasta, dogodne warunki, ale przede wszystkim na szeroką gamę ulg w podatkach.
To właśnie dlatego w ostatnich latach zaufał nam duży koreański koncern ACE RICO POLAND, który zainwestował w mieście ponad 60 milionów złotych i zatrudnił kilkaset osób. Przedsiębiorstwo jest producentem podstaw do telewizorów m.in. dla LG, SONY, czy DELL.
Dowodem na to, że Bielawa jest świetnym miejscem na długofalowy biznes jest LINCOLN ELECTRIC „BESTER”, reprezentujący przemysł  elektrotechniczny. Jest to firma z ogromnymi tradycjami, która od 1946 roku produkuje w naszym mieście spawarki, prostowniki oraz inne urządzenia spawalnicze. Oprócz dużych firm, w Bielawie funkcjonuje ponad 2000 mniejszych przedsiębiorców, którzy zatrudniają od kilku do kilkunastu pracowników. Reprezentują oni przede wszystkim handel i szeroko pojęte usługi. Bielawa jest więc otwarta na wszelkie pomysły oraz nowatorskie rozwiązania.

Zapraszamy dużych i małych inwestorów

        Należy podkreślić, że dzięki staraniom władz miasta udało się nawiązać doskonałe kontakty z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie, która w znacznym stopniu decyduje o lokalizacji nowych, zagranicznych przedsiębiorstw w naszym kraju. Należy dodać, że w 2010 roku przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej gościli z misją gospodarczą w Bielawie.

Zachęcamy wszystkich do inwestowania w Bielawie, gwarantując wszelką pomoc i wsparcie władz miasta.

 

Burmistrz Bielawy gościł delegację Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych,
z wiceprezesem Markiem Łyżwą na czele. Do Bielawy zawitał również prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mirosław GreberWizyta, która miała miejsce 4 sierpnia była niezwykle ważnym wydarzeniem dla promocji gospodarczej miasta.