herb.jpg

Zagospodarowanie zbiornika Sudety

Zagospodarowanie zbirnika Sudety

Miasto 17/12/2013 14:22, autor: Adrianna Pasiniewicz

 

 

„Zagospodarowanie zdegradowanych terenów wokół zbiornika wody przemysłowej „Sudety” w Bielawie”

Projekt realizowany w ramach działania nr 9.1 Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców, Priorytet IX Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska (Miasta).

Całkowita wartość projektu: 2.400.000,00 zł

Wartość dofinansowania: 2.039.760,00 zł

Do budżetu Bielawy powrócą pieniądze, które miasto wydało na budowę fontanny, placu „Elfickiego” oraz alejek na terenie ośrodka „Sudety”. Bielawa pozyskała 2,04 mln złotych z funduszy unijnych, które w 85% zrefundują nakłady na inwestycje w infrastrukturę turystyczną.

Dzięki wsparciu Bielawa nie tylko odzyska dawno już wydane pieniądze, ale także będzie mogła wykonać na terenie ośrodka „Sudety” budowę siłowni plenerowej. Nowa atrakcja, która pojawi się w przyszłym roku w pobliżu placu zabaw, będzie podobna do cieszącej się dużym zainteresowaniem siłowni w parku.

Oprócz strefy fitness w przyszłym roku miasto wykona kolejne ścieżki spacerowe oraz drogę z kostki betonowej - od wjazdu na ośrodek wzdłuż Willi Manhattan i Gościńca Sudeckiego. Pozyskane pieniądze sfinansują w większej części zakup muzycznej aplikacji do fontanny, dzięki której wodne pokazy staną się jeszcze bardziej atrakcyjne.

 

 

Siłownia plenerowa na "Sudetach"

17/07/2014 09:39, autor: Rzecznik - Łukasz Masyk

Od połowy czerwca mieszkańcy Bielawy mogą korzystać z siłowni plenerowej, która została wybudowana na terenie wokół zbiornika „Sudety”. Nowa strefa rekreacji jest nieco większa od już istniejącej siłowni plenerowej w Parku Miejskim.

Posiada ławki, ścieżkę dojazdową i przede wszystkim 10 dwustanowiskowych urządzeń, za pomocą których poprawić można nie tylko kondycję, ale i wyrzeźbić sylwetkę. Siłownia zlokalizowana obok placu zabaw dla dzieci, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród coraz większej grupy bielawian, lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Ćwiczenia ''pod chmurką'' są bezpieczne i dają mnóstwo energii. Dla wielu jest to również okazja do towarzyskich spotkań oraz do wymiany doświadczeń z osobami uprawiającymi sport. Co ważne siłownia dostępna jest bezpłatnie przez całą dobę.
Fitness na świeżym powietrzu stał się bardzo popularny w Bielawie po otwarciu w 2012 roku pierwszej siłowni plenerowej w Parku Miejskim. Obecnie ten rodzaj aktywności uprawiać może jeszcze więcej mieszkańców, do czego serdecznie zachęcamy.

Siłownia plenerowa jest częścią projektu pn „Zagospodarowanie zdegradowanych terenów wokół zbiornika wody przemysłowej Sudety w Bielawie”, na który miasto pozyskało fundusze unijne w wysokości 1.7 mln złotych (całkowita wartość projektu to 2,4 mln złotych). Pieniądze nie tylko współfinansowały siłownię plenerową, ale również pozwoliły odzyskać 85% poniesionych wcześniej przez Bielawę wydatków na budowę amfiteatru, fontanny i traktów spacerowo – rowerowych.