aqua okładka.jpg

Pływalnia Aquarius

      Aquarius wchodzi w skład Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie. Pływalnia posiada 25 metrową nieckę sportową i rekreacyjną, brodzik i jacuzzi. Na  terenie basenu znajduje się 73 metrowa zjeżdżalnia oraz Studio Odnowy Biologicznej Aquariusport, w skład którego wchodzą siłownia, zespół saun oraz studio masażu. Pływalnia prowadzi naukę pływania, kursy dla płetwonurków oraz jest organizatorem imprez sportowych m.in. Mistrzostw w Pływaniu w Kategorii Masters oraz Mistrzostw Młodziczek w Pływaniu Synchronicznym. Przy pływalni funkcjonuje Klub Pływacki Aquarius Bielawa i Sekcja Pływania Synchronicznego.

      Pływalnia jest otwarta codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00. Na basen można wejść o dowolnej porze, a dzięki elektronicznemu pomiarowi czasu płaci się jedynie za efektywne jego wykorzystanie. Pływalnia Miejska "AQUARIUS" powstała w 1999 r. Budowę sfinansowano ze środków Gminy Bielawa i Totalizatora Sportowego.

      Estetyka i funkcjonalność budynku Pływalni Miejskiej została doceniona przez jury konkursu Dolnośląska Budowa Roku 1999. W kategorii obiektów sportowo - rekreacyjnych "AQUARIUS" zajął II miejsce. Pod względem technicznym pływalnia została zaprojektowana nowocześnie i ekonomicznie. Zainstalowany tu został nowoczesny system wentylacji z odzyskiem ciepła, co pozwala znacznie obniżyć koszty eksploatacji obiektu.