__front_thumb_silownia_otwarcie_1.jpg

Polsko-Czeska Zdrowa Jesień Życia

Miasto 16/10/2012 09:28, autor: Rzecznik - Łukasz Masyk

Siłownia w parku już otwarta

01/10/2012 12:09, autor: Rzecznik - Łukasz Masyk

      Siłownia plenerowa, która we wrześniu wybudowana została w parku miejskim, doczekała się oficjalnego otwarcia. Udział w wydarzeniu, obok władz miasta, wzięli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi oraz wielbiciele aktywnego wypoczynku. W sumie w otwarciu siłowni pod „chmurką”, które odbyło się 28 września uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

      Zadowoleni ze strefy fitness, z której korzystać można bezpłatnie w każdy dzień i o każdej porze, są osoby starsze. Nic w tym dziwnego, ponieważ pomysł wybudowania siłowni pochodzi od słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem strefy fitness, to właśnie oni najczęściej korzystali z nowej atrakcji od rana do późnego wieczora.

      Mimo, że lato dobiegło końca, wszyscy którzy już zdążyli polubić nowe ćwiczenia zapowiadają, że będą tu przychodzić nawet w chłodniejsze dni. Oczywiście do korzystania z prostych w obsłudze urządzeń  zapraszamy każdego, kto chce poprawić kondycję czy własną sylwetkę, ponieważ siłownia przeznaczona jest dla osób od 10 roku życia.

      W dzień otwarcia odbyła się prezentacja wszystkich urządzeń i pokaz ćwiczeń z udziałem instruktora fitness z Ośrodka Sportu i Rekreacji. Symboliczną wstęgę przeciął w towarzystwie przedstawicielki UTW i ucznia Gimnazjum nr 1, Burmistrz Miasta Ryszard Dźwiniel.

Początek budowy siłowni plenerowej w Parku Miejskim

      Rozpoczęła się budowa siłowni plenerowej w Parku Miejskim. Na inwestycję, która powstaje obok placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego, Urząd Miejski pozyskał 120 tys. zł (95% kosztów) z Unii Europejskiej i budżetu państwa.

      Strefa fitness budowana jest z myślą o mieszkańcach amatorsko uprawiających sport lub osobach chcących aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu. Z nowej siłowni będą mogli korzystać również rodzice, których dzieci spędzają czas na pobliskim placu zabaw. Do dyspozycji zarówno młodych mieszkańców jak i seniorów, będą przyrządy rozwijające mięśnie całego ciała, w tym: twister, steper, krzesełka do podnoszenia i wyciskania, trenażer nóg, „narty biegówki”, orbitrek eliptyczny, czy wioślarz.

      Siłownia stanie się kolejną – po skateplazie i placu zabaw – częścią zagospodarowania Parku Miejskiego. Z nowego miejsca do rekreacji będzie można korzystać od października.

W Parku Miejskim powstanie siłownia plenerowa

      Jeszcze w tym roku miłośnicy treningu na świeżym powietrzu doczekają się nowej atrakcji, która pojawi się w Parku Miejskim. Siłownia plenerowa, bo o niej mowa dostarczy wiele zabawy zarówno młodzieży, jak i osobom dorosłym. Na budowę siłowni miasto pozyskało pieniądze z Unii Europejskiej i budżetu państwa w wysokości 120 tys. zł, co stanowi 95% kosztów.

      Strefa fitness powstanie tuż obok placu zabaw, tak więc rodzice lub dziadkowie odwiedzający park z dziećmi, będą mogli swoje pociechy obserwować podczas ćwiczeń. Z wizyty w parku zadowoleni będą teraz nie tylko najmłodsi, ale także dorośli, poprawiający na świeżym powietrzu swoją kondycję.
    Podobna atrakcja powstanie w czeskim mieście Hronov, ponieważ projekt dofinansowany przez Unię Euoropejską, Bielawa napisała z czeskim partnerem. Dzięki pozyskanym pieniądzom w ramach zadania „Polsko – czeska zdrowa jesień życia”, Bielawa dołoży z własnego budżetu do budowy siłowni jedynie 6 tys. zł.