sp10_lipiec_2013_2.jpg

"Dziesiątka" coraz ładniejsza

Widać już efekt remontu, który od kilku tygodni prowadzony jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie. Budynek nabiera koloru i już niemal w całości prezentuje się doskonale.

Wykonanie remontu obiektu współfinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przyznał miastu dotację w wysokości 750 tys. złotych. Dodatkowo NFOŚiGW udzielił Bielawie pożyczki na preferencyjnych warunkach w wysokości 1 mln złotych.
Obecnie wraz z termomodernizacją szkoły odbywa się wymiana oświetlenia na energooszczędne. Natomiast za kilka dni rozpocznie się modernizacja sieci cieplnej, montaż regulatorów temperatury, a także wymiana instalacji ciepłej wody.

Wszystkie prace na terenie „dziesiątki” mają się zakończyć w sierpniu, czyli przed pierwszym dzwonkiem na lekcje w nowym roku szkolnym. Dzięki inwestycji szkoła nie tylko zyska nowy wygląd, ale również zaoszczędzi na kosztach ogrzewania i energii elektrycznej. Przede wszystkim jednak poprawią się warunki do nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 10.