Najświeższe wiadomości

rynek4.jpg

Od 3 sierpnia utrudnienia w ruchu na ulicy Hempla

Rozpoczęły się prace polegające na wymianie nawierzchni fragmentu ulicy Hempla. Od 3 do 5 sierpnia zamknięte zostanie tak zwane przewężenie tej drogi, przy byłym zakładzie Bielbaw. Prosimy kierowców o omijanie wspomnianej części ulicy Hempla.

roboty_drogowe_lipiec_2015.jpg

Od 5 sierpnia zmiana organizacji ruchu w centrum miasta

W środę 5 sierpnia od godziny 9.00 wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu zastępczego. Zmiany spowodowane będą rozpoczęciem modernizacji dróg w centrum miasta, realizowanej w ramach unijnego projektu. To pierwszy etap prac budowlanych, który potrwa od 4 do 6 tygodni.

konsultacje_1.jpg

Dolnośląskie konsultacje dotyczące polityki senioralnej

W środę 28 lipca w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się dolnośląskie konsultacje społeczne dotyczące kształtowania polityki senioralnej. Bielawę reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Tomasz Tkacz w asyście Dyrektora Zespołu Ośrodków Wsparcia - Grażyny Smolińskiej.

ukraina_2.jpg

Przedstawiciele ukraińskiej administracji samorządowej w Bielawie

W czwartek 30 lipca Bielawa gościła przedstawicieli ukraińskiej administracji samorządowej oraz organizacji pozarządowych. Spotkanie było częścią wizyty studyjnej projektu: „Dialog obywatelski - współpraca Samorządów - lepsza jakość usług publicznych” finansowanego w ramach Polsko - Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej oraz rząd Kanady.

rocznica_powstania.jpg

Uczcimy Walczących i Poległych w Powstaniu Warszawskim

Przed nami 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę "W" na terenie miasta zabrzmią syreny alarmowe wojewódzkiego i miejskiego sytemu alarmowania, aby  upamiętnić Walczących i Poległych w Powstaniu Warszawskim.

zdjecie.jpg

Budżet Obywatelski – 10 sierpnia rusza głosowanie

Trwa realizacja pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa. Do 30 czerwca 2015 roku można było nadsyłać propozycje dotyczące między innymi budowy i remontu infrastruktury miejskiej, działań mających na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców oraz  wydarzeń o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

palakt_wersja_polska.jpg

Zapraszamy na Lines of Bielawa

Wielkimi krokami zbliża się ósma edycja największej skateboardingowej imprezy w Polsce pod nazwą "Lines od Bielawa". W drugi weekend sierpnia na mieszkańców i turystów czekać będzie szereg atrakcji. Tegoroczna edycja Lines of Bielawa będzie trzecim przystankiem Skateboardowego Grand Prix Polski 2015.

o_chlopcu2.jpg

O chłopcu, który nie chciał chodzić do szkoły

We wtorek 28 lipca w Parku Miejskim w Bielawie odbył się spektakl grupy teatralnej Akademia Wyobraźni.

jaskinia_niedzwiedzia.jpg

Wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej - 25 sierpnia

Zachęcamy do udziału w wycieczce, którą organizuje, już po raz drugi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie. Szczegóły na plakacie.

 

ops.jpg

Będą wyższe zasiłki z pomocy społecznej

14 lipca 2015 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.